Otto Lindholmista yhdistyksen puheenjohtaja

14.12.2021

IT-oikeuden Yhdistyksen syyskokous 14.12.2021 valitsi yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi vuodelle 2022 Otto Lindholmin.

Uusiksi hallituksen jäseniksi valittiin Heikki Lindroos ja Susanna Nisso. Hallituksessa jatkavat lisäksi Eila El-Asry, Petteri Günther, Erkko Korhonen, Iiro Loimaala, Teemu Oksanen, Noora Rissanen, Hannes Saarinen, Daniel Stranius, Anni-Maria Taka ja Liisa Vaaraniemi.

Vuonna 2022 yhdistyksen toiminta jatkuu aktiivisesti vakiintuneita toimintamuotoja noudattaen. Toiveena on, että koronatilanteen parantuessa live-jäsentilaisuuksia päästään järjestämään jälleen aktiivisemmin. Koronaepidemian aikana yhdistyksen luomat uudet tavat tuottaaa sisältöä jäsenistölle, kuten webinaarit ja podcastit, on kuitenkin tarkoitus säilyttää livetilaisuuksien rinnalla.

Vuoden 2022 yksi kohokohta on yhdistyksen kansainvälisen kattojärjestön IFCLA:n seminaari, joka järjestetään 16.-17. kesäkuuta Helsingissä. Seminaarista tiedotetaan lisää kevään aikana.